Komerční služby

Ostatní procedury

MD kolagenové injekce

GUNA MD kolagenové injekce na terapii bolesti pohybového aparátu
Řada přípravků COLLAGEN MEDICAL DEVICES jsou certifikované zdravotnické prostředky k léčbě bolesti pohybového aparátu. Jsou vyráběny italskou společností GUNA, která se již více než dvacet let zabývá farmaceutickým výzkumem. Společnost GUNA tradičně ve svých přípravcích využívá především tělu vlastní látky ve fyziologických koncentracích v kombinaci s rostlinnými extrakty a dalšími přírodními látkami. Konceptem je tedy co nejpřirozeněji regulovat fyziologické funkce našeho organismu tam, kde je to potřeba. Do konceptu tohoto inovativního lékařského odvětví − tzv. „Fyziologické regulační medicíny“ − se řadí i MD kolagenové injekce.
Jedná se o kompletní řadu přípravků k léčbě bolesti způsobené všemi formami onemocnění pohybového a podpůrného aparátu. Zmírňují bolest a zlepšují pohyblivost kloubů zpomalením fyziologické degenerace kloubů a přidružených tkání, a to vždy v té oblasti, pro kterou jsou určeny. Zároveň zmírňují poškození způsobené stárnutím, nesprávným držením těla, doprovodnými chronickými onemocněními, poraněními a úrazy. Obsahují kolagen, který působí proti ochablosti pojivové tkáně, a látky rostlinného a minerálního původu, jež napomáhají transportu kolagenu do cílové tkáně. Účinkují komplexně na bolesti pohybového aparátu.

Přínosy
• Účinnost
• Bezpečnost
• Snášenlivost
• Bez alergických reakcí
• Přírodní původ
• Pro všechny věkové kategorie
• Bez rizika lékových interakcí
• Možnost kombinace s jinou léčbou

Aplikace je rychlá, minimálně bolestivá (aplikace subkutánní, intradermální, intramuskulární, intraartikulární). Ideální je absolvovat kúru 10 kolagenových injekcí, nicméně záleží na typu problému a doporučení lékaře.
Standardním protokolem je použití jedné až dvou ampulek 2−3x týdně po dobu prvních dvou týdnů podle závažnosti a klinického stavu, a následně jedno ošetření týdně až do úlevy od bolesti. Úleva od bolesti se obvykle dostavuje po prvním až třetím ošetření.

NOVINKA - SKUPINOVÁ CVIČENÍ
PODROBNOSTI ZDE

Vysokovýkonový terapeutický laser / robotický scaner BTL 6000

Laser má biostimulační, analgetické a protizánětlivé účinky. Metoda je zcela bezbolestná, bezpečná, nemůže poškodit žádnou tkáň.

Jedná se o jednu z nejmodernějších metod fyzikální terapie k léčbě bolestivých stavů pohybového aparátu. Laserový paprsek je schopný proniknout do hloubky až 12 cm a tím ovlivňovat i tkáňové struktury, které jsou uložené hluboko pod kůží a v případě robotického scaneru jde o první inteligentní robotický systém pokrývající plochy těla až 1200 cm2. Klinicky účinné a bezpečné parametry léčby jsou individuálně přizpůsobené každému pacientovi. Pomocí laserového paprsku lze dosáhnout okamžité, výrazné a dlouhotrvající úlevy od bolesti. Výrazné zlepšení je často zaznamenáváno již v den prvního ošetření. Laser má schopnost nenásilně ovlivnit prostředí kolem buňky, zasáhnout zánětlivé procesy, uvolnit a regenerovat svalstvo, či tlumit bolest. Laser používáme při regeneraci kloubů a tkání a také k podpoře hojení poúrazových stavů, tj. potlačení zánětlivých změn, zlepšení prokrvení a snížení otoku a podpoře hojení pooperačních jizev. Léčba laserem by vždy měla být součástí komplexně pojaté terapie.

Nejčastější indikace vysokovýkonového laseru:

● bolesti pohybového aparátu
● svalové spasmy a ovlivnění spoušťových bodů (tzv. trigger pointy)
● úponové bolesti (tenisový a golfový loket, bolesti kolene, Achillovy šlachy, patní ostruha a další)
● bolesti ramenního kloubu
● syndrom karpálního tunelu
● pískání v uších (tinnitus)
● artróza velkých kloubů - akutní i chronická bolest
● poúrazové stavy
● artritida a revmatismus
● při obrně lícního nervu
● na terapii jizev

Kontraindikace léčby terapeutickým laserem:

● gravidita (oblast břicha a bederní páteře)
● kardiostimulátor
● onkologické onemocnění v anamnéze
   (netýká se vzdálených částí těla po prokázaném vyléčení onkologického onemocnění)
● onemocnění štítné žlázy
● záchvatovité onemocnění (epilepsie, febrilní křeče)
● nevhodné je aplikovat laseroterapii i při krvácivých stavech, včetně období menstruace
   (na břicho i bederní oblast páteře)

Laser

Laser

Laser

Funkční vyšetření sonografem

Vyšetření sonografem (ultrazvuk) je tradiční zobrazovací metodou, které je bezpečné, nebolestivé a šetrné vůči tělu, bez nutnosti předchozí přípravy a bez vedlejších účinků a absolutních kontraindikací. Sonografii využíváme pro zhodnocení stavu měkkých tkání kloubů a periferních nervů. Provádíme statické a dynamické vyšetření klinicky důležitých oblastí. Vyšetření je důležité pro posouzení patologických změn v daném segmentu. To nám umožní s ohledem na časovou osu navrhnout vhodnou a přesně cílenou léčbu případně doporučit režimová opatření.

Sono

Sono

Plynové injekce

Injekce s mediciálním plynem (CO2) představují terapeutickou metodu, používanou v léčebné rehabilitaci při bolestivých onemocněních pohybového aparátu. Pacientům se aplikuje do bolestivých míst do podkoží v okolí velkých kloubů a páteře. Plyn se velmi rychle vstřebá a nehrozí tak vznik plynové embolie. Plynové injekce uleví od bolesti, zlepší prokrvení v oblasti aplikace, případně urychlí hojení ran. Aplikace plynových injekcí je vhodná především pro ty, kteří trpí poruchami prokrvení končetin, ischemickými chorobami srdečními nebo degenerativním onemocněním kloubů a páteře s bolestivým syndromem.
Bezprostředně po aplikaci cítí pacient v místě vpichu jemné mrazení, ale po delší době se na stejném místě rozlévá vlivem zvýšeného prokrvení příjemné teplo.

Léčba plynovými injekcemi se používá při:
• bolesti zad a páteře
• bolesti hlavy, migrény
• bolesti kloubů, zánětlivá a degenerativní onemocnění v oblasti kloubů (artrózy, revma)
• bolestivé zatuhnutí ve svalech, nejčastěji na zádech, šířící se do končetin nebo hlavy
• léčbě poúrazových stavů
• cévní potíže, vazoneurózy, ischemická choroba dolních končetin, stavy po infarktu myokardu

Kontraindikace INDAP:
Zánět kůže, podkoží a žil v místě předpokládaného vpichu
Hypertyreóza dle Tichého – není uváděna ve francouzské literatuře
Relativní kontraindikace
Varikózní syndrom, krvácivé stavy, a strach nemocného

Metoda L. Mojžíšové

Tato metoda je založena na reflexním ovlivnění nervosvalového aparátu pánevního dna za použití pohybové léčby bederní páteře, kosti křížové, kostrče a svalů pánevního dna. Léčba slouží k odstranění funkční sterility (neplodnosti) žen, pomocí mobilizace páteře, žeber, masáže svalů pánevního dna a cvičení.
Terapie trvá obvykle 6 měsíců, zahrnuje několik návštěv a úspěšné výsledky vyžadují každodenní, pravidelné cvičení.

Reflexní terapie plosky nohy

Reflexní terapie je velice starou metodou. Na chodidle jsou energetická zakončení všech orgánů a částí těla. Stejná zakončení jsou i na rukou a ušních boltcích, ale jejich stimulace není tak účinná. Masáží a stimulací bodů na chodidlech dochází k oživení a aktivaci celého těla. Energie je vysílána zvláště oslabeným orgánům. Stimulace příslušných reflexních plošek napomáhá k navození relaxace, svalovému uvolnění, snížení fyzického a psychického napětí.

 

Kineziotaping

Kineziotaping (kineziologické tejpování) je převratná a velice vyhledávaná technika v regeneraci i rehabilitaci. Svým velmi šetrným a jemným způsobem - narozdíl od tejpů fixačních - zvyšuje léčebné a ozdravné procesy a prodlužuje uvolňující účinek masáží cíleným zaměřením na problematické partie jak svalového, tak kosterního systému. Dnešní sportovní svět se bez kineziotapingu již neobejde. Kineziotaping vyvinul koncem druhé poloviny dvacátého století v Japonsku lékař Kenzo Kase. Během následujících let se kineziotaping rozšířil do celého světa.
V současné době se kineziotaping používá jako:
Svalová technika: Svalová technika je nalepování elastických pásek s pružností odpovídající lidské kůži, kdy páska zvlní pokožku a tím umožní zvýšený trvalý průtok krve i lymfy. Prodlužuje se tak uvolnění svalů, účinek lymfodrenáží i masáží a aktivují se ozdravné procesy
Ligamentózní technika: Je to technika na stabilizaci jednotlivých vazů, přechodových částí páteře, akupunkturních bodů a trigerpointů
Fasciová technika: Tato technika normalizuje svalové napětí.
Lymfatická technika: Lymfatická technika zamezuje opakované tvorbě lymfedémů. Zvýšením průtoku lymfy odvádí toxiny z povrchových tkání.
Korekce jizev: Strečováním okrajů nebo místa, jizvy uvolňujeme a odstraňujeme tím jak jizvy přirostlé k podkoží, tak jizvy keloidní.
Technika mechanické korekce: Odlehčením zlepšujeme postavení svalů, kloubů a kostí po úraze nebo při sportovním výkonu. Například při tenisu se tejpováním ramenního kloubu dosahuje nebývalé funkčnosti, pohyblivosti a odstranění akutních i chronických bolestí.

Výhodou je jednoduchá aplikace, rychlost a okamžitá účinnost terapie.

Možnosti použití kineziotapingu:
• při bolestech páteře, kloubů,šlach a svalů
• při sportu
• prodlužuje účinky masáže
• vyrovnává nesprávné držení těla
• stabilizuje uvolněné blokády
• aktivuje ozdravné procesy
• zlepšuje průtok krve
• pomáhá při syndromu karpálního tunelu a přetížení extenzorů ruky
• po úrazech, při rekonvalescenci a rehabilitaci

Kros Tape

Křížové pásky založené na principu akupunktury a pomáhají při léčbě bolestivých bodů k vyrovnání fyzické rovnováhy. Pásky jsou vyrobeny z polyesteru a polyuretanu a mají tvar mřížky. Lepidlo je šetrné k pokožce. Kros tape přikládáme na tzv. spoušťové body. Kros tape může pomoci vyřešit nejen svalové, ale i cévní problémy. Obsahuje hypoalergenní lepidlo, neobsahuje latex, je voděodolný.

Možnosti použití:
• otoky po akutních poraněních
• otoky a omezení pohybu po artroskopiích
• natažení svalů
• chronické bolesti šíje
• syndrom bolestivého ramene
• bolesti v oblasti rotátorové manžety
• lumbalgie a bolesti hrudní páteře
• patní ostruha a hybná postavení nohy
• záněty šlachové pochvy
• slabé držení těla
• profylaxe před sportovní zátěží

Lymfodrenáž

• ruční
Lymfatická masáž je velmi jemná masážní technika prováděná pomalými a jemnými hmaty na kůži. Podle přesně stanovených technik se odvádí míza do sběrných lymfatických uzlin a odtud se společně s toxickými látkami přečerpává do centrálního lymfatického systému. Dále se dostává do krve a odtud ledvinami a močí z těla ven.

• přístrojová
Přístrojová lymfodrenáž je založena na přerušované kompresi končetiny a vytváření tlakové vlny, která podpoří jak lymfatický tak i žilní systém.

Účinky: odvádění toxinů z těla, podpora metabolismu, prevence otoků, při únavě dolních končetin, zmírnění a prevence celulitidy, zpomalení procesu stárnutí.

Podoskop

Je diagnostický přístroj pro posouzení ortopedických vad nohou. Umožňuje podrobně hodnotit zatížené části chodidla. Toto vyšetření pomáhá odhalit vady drobných kloubů nohy, postavení, tlak a rotaci patních kostí i jednotlivých částí chodidla vůči sobě. Pomáhá posoudit podélnou a příčnou klenbu nohou a její poruchy, které se projevují nejčastěji plochonožím. Podoskop se skládá ze skleněné desky, pod kterou je šikmé zrcadlo. Pacient si na skleněnou desku stoupne a zrcadlo zobrazí míru zatížení jednotlivých částí chodidel a další možné příčiny problémů. Na desce můžeme pozorovat stav chodidel ve statické poloze, odhalit disproporce a asymetrii mezi jednou a druhou nohou a také porovnat stav nohou a celého pohybového aparátu, včetně polohy pánevních kostí a ramen.

Termoterapie rašelinovým nosičem tepla

Rašelinové nosiče tepla jsou speciální polštářky naplněné rašelinovou směsí, nahřívané ve vodní lázni.
Působením tepla dochází k prohřátí, prokrvení a uvolnění svalových struktur, urychlení metabolismu. Použití rašelinového nosiče tepla je vhodné před manuální terapií.
Rašelinový nosič tepla aplikujeme při bolestech kloubů a páteře, artróze, svalových kontrakturách a u chronických revmatických onemocnění.

Zábaly

• z rašeliny

Jednorázový rašelinový zábal se ideálně používá před masáží, umožňuje intenzivní vstup do tkání a působí hloubkově svými hojivými účinky na bolesti. Záda jsou po zábalu prohřátá, uvolněná a připravená na masáž.

Dále jsou rašelinové zábaly doporučovány jako podpůrný prostředek při léčení pohybového aparátu, u gynekologických onemocnění a u nemocí dýchacího ústrojí. Teplo zvyšuje prokrvení a místní látkovou výměnu, a tím urychluje vstřebávání chronických zánětlivých infiltrátů, změkčuje vazivo, uvolňuje kosterní svaly i hladkou svalovinu vnitřních orgánů. Léčí nemoci pohybového ústrojí, onemocnění dýchacích cest, urologické a gynekologické nemoci, choroby trávicího ústrojí. Vstřebáváním léčebných látek obsažených v rašelině se výrazně zlepšuje stav tkání postižených celulitidou.

• z včelího vosku (propolis)

BIO voskový zábal - Včelí med
Snoubí výjimečné účinky včelího vosku a propolisu. Společně s masáží odstraňuje pocit studených končetin, bolesti hlavy, kloubů a svalů, blahodárně působí na migrény a celkovou regeneraci. Podporuje imunitní systém, působí antibioticky a baktericidně, tlumí bolest, zastavuje růst plísní a ničí je, má výborné hojivé a protizánětlivé účinky. Účinky jednorázových BIO voskových zábalů vychází z kvalitního včelího vosku s propolisem v BIO kvalitě a z účinků tepelné terapie.
Dalším přínosem BIO voskových zábalů je regenerace organismu, kterou zajišťují přírodní vosky, pryskyřice, vitamíny, stopové prvky, oleje a enzymy obsažené v propolisu.

• z parafínu

Parafín má zdravotní i estetické účinky. Prohřívá tkáně, uvolňuje svaly.
Použití parafínu je jednou z forem pozitivní termoterapie, tedy léčby teplem. Parafín se aplikuje dvěma způsoby:
a)jednorázový parafínový obklad.
b) parafínová lázeň – spočívá v ponoření rukou do parafínové lázně, v níž je parafín rozpuštěn společně s parafínovým olejem o teplotě asi 55°C.
Indikace a účinky parafínu na lidský organismus:
Vzhledem k termickým účinkům parafínu se indikuje zejména u chronických revmatických onemocnění především drobných kloubů končetin, často též u nejrůznějších vertebrogenních onemocnění, tj. onemocnění páteře a onemocnění s páteří související. Parafín lze využít i regeneračně jako předehřátí před následnou fyzioterapeutem zvolenou masáží.
Účinky parafínu v rehabilitaci jsou samozřejmě tepelné. Prohříváním těla se uvolňují podkožní vrstvy, dojde k lepšímu prokrvení kůže, která pak lépe absorbuje minerály obsažené v parafínu. Během působení parafínu dochází k uvolnění svalů a kloubů, a tím ke snižování bolesti v problematických oblastech lidského těla. Parafínové zábaly působí blahodárně i na nervovou soustavu, klienti se po nich cítí uvolněně a relaxovaně. V neposlední řadě to má pozitivní vliv na psychiku člověka.

Tapování pevnými páskami

Pevné tapovací pásky slouží ke zpevnění (fixaci) kloubů podobně jako ortézy. Tapují se klouby přetěžované nebo klouby vyléčené po úrazech.

Klasická masáž

Klasická masáž je považována za účinný prostředek v boji proti stresu a napětí.
Masáž je ideální na uvolnění svalů, při celkové únavě a přetěžování organismu.

 
 
Webové stránky vytvořila a spravuje firma SOPHICS spol. s r.o. - © 2015/2024