Skupinová cvičení

Vážení klienti,

od 18. března 2024 Vám přinášíme jedinečnou nabídku skupinových cvičení v malých, komorních skupinkách s maximálně čtyřmi klienty pod vedením našich zkušených fyzioterapeutů. Tím, že jsou skupinové lekce naplánovány na dobu 60minut v omezeném počtu klientů, tak se každému dostane individuální pozornosti a vedení od fyzioterapeuta, takže každý cvik je proveden správně a efektivně.

Naše skupinové cvičení je zaměřeno na fyzio jógu, silový trénink a speciální cvičení pro seniory a cvičení s dětmi, která posilují tělo i mysl. Jsou ideální pro ty, kteří již absolvovali individuální rehabilitace a chtějí ve cvičení pokračovat.

Co můžete očekávat od našich lekcí:

Fyzio jóga: Propojení fyzických cvičení s prvky jógy a fyzioterapie. Pomáhá posilovat tělo, zlepšuje flexibilitu a napomáhá obnově svalů a kloubů.

Fyzio jóga klade důraz na precizní provedení jednotlivých jógových ásan (pozic) v pomalých sekvencích. Na lekcích se často používají pomůcky jako např. bločky a pásky. Tato praxe vytváří stabilitu a rovnováhu těla a vede k fyzické a mentální vyrovnanosti a harmonii.

Kontraindikace: kardiovaskulární onemocnění, těhotenství, nedávná chirurgická operace, akutní zranění (zlomenina, zánět)

Silový trénink: Naše hodiny posilování jsou navrženy tak, aby poskytovaly efektivní cvičení s důrazem na správnou techniku a individuální pokrok každého klienta.

Indikace pro silový trénink:
● zlepšení svalové síly a vytrvalosti
● zlepšení celkového zdraví a fyzické kondice
● prevence nebo snížení rizika osteoporózy
● zvýšení metabolismu a snížení rizika obezity
● zlepšení psychické pohody a sebeúcty

Kontraindikace pro silový trénink:
● kardiovaskulární onemocnění, jako je srdeční selhání nebo arytmie
● závažná onemocnění kloubů nebo páteře, jako je osteoartritida
● nekontrolovatelný krevní tlak nebo hypertenze
● těhotenství nebo rané poporodní období bez konzultace s lékařem
● jakékoli další lékařské kontraindikace, na které upozornil lékař

Cvičení pro seniory: Speciální programy cvičení, které jsou šetrné k tělu a vhodné pro potřeby a omezení seniorů. Pomáhá udržovat sílu, stabilitu a celkovou pohyblivost.

● cvičení s overballem a thera-bandem
● cvičení zaměřené na svaly: pánevního dna, dolních a horních končetin a celého středu těla
● uvolnění a protažení krčních svalů
● cvičení zaměřené na rovnováhu a koordinaci

Kontraindikace: velmi omezená hybnost

Cvičení s dětmi:

Věková skupina: děti od 6 - 10 let / bez rodičů/

Indikace:
● vadné držení těla
● po ukončení individuální fyzioterapeutické intervence

Kontraindikace:
● infekční onemocnění
● akutní poúrazové stavy
● interní onemocnění omezujicí zvýšenou fyzickou aktivitu
● psychické /psychiatrické onemocnění (nezbytná konzultace s ošetřujícím lékařem dítěte)

Jednotlivé lekce zahrnují cvičení upevňující koordinační schopnosti dětí, regulaci svalového tonu (posilování, protahování svalových skupin), senzomotorická cvičení (trénink "balančních" strategií). To vše vedeno zábavnou formou s ohledem na výši věku.

S naším omezeným počtem klientů na každé lekci můžete očekávat osobní pozornost a péči od našich fyzioterapeutů. Bezpečné a podpůrné prostředí je pro nás prioritou, abyste mohli cvičit s důvěrou a radostí. Přidejte se k nám a začněte investovat do svého zdraví a pohody s naším speciálním cvičebním programem!

Cena 1 lekce /60min./ je 250,- Kč

Zdravotní pojišťovny ČR podporují ze svých preventivních či bonusových programů mimo jiné i pohybové aktivity pro své pojištěnce /děti i dospělí/.
O příspěvek si můžete zažádat (s dokladem o zaplacení ) u Vaší zdravotní pojišťovny, a to dle aktuálních podmínek uvedených na webových stránkách dané pojišťovny pro příslušný kalendářní rok.

VZP ČR     ZP MV  ČR

Zaměstnanecká pojišťovna Škoda     OZP     RBP ZP

VoZP     ČPZP
Těšíme se na Vás!

 
 
Webové stránky vytvořila a spravuje firma SOPHICS spol. s r.o. - © 2015/2024